понеділок, 2 квітня 2018 р.

Тема . "Чотирикутники. Розв'язування задач"


Тема . "Чотирикутники. Розв'язування  задач"

Мета: повторити, узагальнити і систематизувати  знання і вміння учнів  розв’язувати задачі на застосування теорем і властивостей чотирикутників, підготуватися до контрольної роботи;
розвивати і вдосконалити вміння застосовувати знання в зміненій ситуації, розвивати логічне мислення, вміння робити висновки і узагальнення; виховувати почуття відповідальності в роботі групи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

- Сьогодні у нас узагальнюючий урок по темі "Чотирикутники". Повторимо, узагальнимо, систематизуємо знання, які допоможуть при розвязуванні задач. Урок проходитиме у формі гри - аукціон.
 Перш ніж приступити до аукціону, давайте з'ясуємо, що означає слово аукціон.
     - Аукціон - торги або розпродаж чого-небудь, коли покупцем стає той, хто запропонує вищу ціну.
 Коли ви виростите, то зможете брати участь на справжніх аукціонах.  Товар на аукціоні - це "лот". Щоб "купити" лот - потрібні ваші знання. Допомагати вам будуть: увага, знання і дружна робота в команді.
      Сьогодні на продаж будуть виставлені справді безцінні "речі", купити які зможе будь-яка команда, - це задачі ,

Я пропоную вам купити завдання.
(На початку уроку вчитель на правах аукціоніста оголошує правила гри.)
Правила гри
   Урок проводиться у формі командного змагання. На даному уроці учні працюють в групах. Оцінюється робота групи в цілому і кожного члена групи командиром групи. Під час озвучення розв’язаних задач кожен учасник аукціону має право на допомогу у вигляді підказки. Якщо допомога здійснює власна команда - бал групі. Якщо підказку робить команда суперників - то мінус бал кому допомагають, і плюс бал тій групі яка допомагає.

Перш ніж почати аукціон, ми повинні визначити вашу платоспроможність

ІІ. Актуалізація  опорних знань
Усна робота.
Кожна група вибирає конверт з чотирикутником (паралелограм, прямокутник, ромб, квадрат).

Завдання 1: за 1 хвилину скласти мінірозповідь про даний чотирикутник.
        Завдання 2: Питання групам: (по 2 питання)

У якій з фігур діагоналі, перетинаючись, діляться навпіл?
У якій з фігур діагоналі рівні?
У якій з фігур діагоналі ділять кути навпіл?
У якій з фігур діагоналі перпендикулярні?
У якій з фігур діагоналі рівні і перпендикулярні?
У якій з фігур рівні всі кути?
У якій з фігур рівні протилежні кути?
У якій з фігур рівні кути, прилеглі до однієї сторони?
У якій з фігур протилежні сторони попарно паралельні?

ІІІ.  Формування умінь і навичок

 Учням по черзі пропонується розв’язати 8 задач. Завдання проектуються на дошку через проектор (розв’язання  повинно бути записане в зошиті усіма членами групи і тільки після цього команда, що розв’язала задачу  найперша, купує лот)

1 лот. У паралелограмі      АВСД   В в 4 рази більший за А. Знайти В.

2 лот. Різниця кутів прилеглих до однієї сторони паралелограма дорівнює 80˚. Знайти менший кут паралелограма.

3 лот. Сума 2-х кутів ромба дорівнює 126 ˚. Знайти більший кут ромба.

4 лот. Периметр ромба на 36 см більший за  довжину його сторони. Знайти сторону ромба.

5 лот. Діагональ прямокутника утворює з однією з його сторін кут 35˚ . Знайти кут між його діагоналями.

6лот. З вершин протилежних кутів паралелограма проведено відрізки до середин протилежних сторін. Доведіть, що ці відрізки рівні

7 лот.(Особливо цінний). Бісектриса кута паралелограма  АВСD перетинає  сторону ВС  в точці К. Знайти периметр паралелограма, якщо АВ = 12см, ВК : КС = 4:3.
8 лот. (Особливо цінний) Знайти  тупий кут паралелограма, якщо кут між висотами проведеними з вершини цього кута дорівнює 48˚. 

ІV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання  Підготуватися до контрольної роботи. Виконати завдання для перевірки знань до § 1-5 (ст. 37 – 38.)

Немає коментарів:

Дописати коментар